ul. Malownicza 31a, 02-272 Warszawa, tel./fax 22 846 22 02

 

 

21.06.2018

Szanowni Państwo,
w tym roku wstąpiliśmy z dwoma projektami, aby dalej można było mówić, że Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch" to SZKOŁA SERCEM MALOWANA:
1."Odlotowa Malownicza" - huśtawki dla dzieci nr projektu 1283
2. "Zielono mi...na Malowniczej" - ławki wokół boisk szkolnych, nr projektu 1286
Przeszliśmy wszystkie etapy pomyślnie, teraz czas na głosowanie. Głosowanie na pomysły będzie trwało od 15 do 30 czerwca 2018r.
Można zagłosować:
1. przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl
2. papierowo – wrzuć do urny wypełnioną kartę do głosowania w wybranym urzędzie dzielnicy lub jednym z punktów do głosowania.
Proszę o udział w głosowaniu i wesprzeć nas w tworzeniu Szkoły Sercem Malowanej:)

>>>> Wydrukuj ulotkę


21.06.2018

Koniec, czyli nowy początek.

Gimgala 2018 za nami…

W czwartkowe popołudnie 21 czerwca 2018r. odbyło się pożegnanie uczniów klas III gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Zaproszonych rodziców, nauczycieli i uczniów powitała dyrektor szkoły pani Joanna Heropolitańska-Janik. Wychowawcy klas wraz z wicedyrektorem wręczyli nagrody uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Wyróżniono także laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Młodzież aktywnie działająca w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy, Samorządzie Szkolnym i pracach na rzecz szkoły otrzymała gratulacje i nagrody książkowe od opiekunów. Doceniono również uczniów, którzy zajęli wysokie lokaty w zawodach sportowych. Za osiągnięcia sportowe i naukowe młodzież otrzymała stypendia. Podziękowania i gratulacje wręczono także zaproszonym na uroczystość rodzicom. Na zakończenie młodzież obdarowała kwiatami wszystkich nauczycieli.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się przedostatnia GIMGALA. Ceremonia wręczenia Złotych Szych to impreza, na którą z niecierpliwością czekają nie tylko trzecioklasiści, ale cała społeczność szkolna. Jest to uroczystość, w czasie której uczniowie klas drugich żegnają swych starszych kolegów i koleżanki, wręczając pamiątkowe nagrody najbardziej wyróżniającym się osobom. Całość, jak na wielką galę przystało, przeplatana była przygotowanym przez drugoklasistów programem artystycznym, w którym nie zabrakło popisów tanecznych i wokalnych. Tego dnia na widowni można było dostrzec wielu byłych uczniów naszego gimnazjum, którzy w progi dawnej szkoły przyszli nie tylko z sentymentu, ale również z ciekawości, by zobaczyć tegoroczną Gimgalę i poznać wyróżnionych.

Po zakończeniu Gimgali uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, aby odebrać świadectwa, nagrody, upominki i podziękowania oraz ostatni raz powspominać 3 lata nauki w gimnazjum. Wszyscy byli wzruszeni…

Wszystkim absolwentom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


18.06.2018

>>>> Podręczniki dla KLASY 3 - rok szkolny 2018/2019


18.06.2018

 

 17.06.2018

Sukces uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych!!!


15.06.2018

Bal gimnazjalny 2018.

„Jakoby rok bez wiosny mieć chcieli,

którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.”

Jan Kochanowski

15 czerwca 2018 był dla uczniów naszej szkoły ważnym dniem, ponieważ  tego dnia odbył się Bal Gimnazjalny. Organizowanie balu gimnazjalnego jest tradycją szkoły. W tym roku bawili się uczniowie przedostatniego rocznika, który ukończy, zlikwidowane po reformie oświaty, gimnazjum.

Szkoła została udekorowana ozdobami oraz balonami. Dekoracje wykonane zostały przez uczniów naszej szkoły. Bal otworzyła dyrektor szkoły Joanna Heropolitańska-Janik i wicedyrektor szkoły Grażyna Karbowiak. Tradycyjnie bal rozpoczął polonez w wykonaniu trzecioklasistów, do którego przygotowania rozpoczęły się już na początku maja. Pomimo towarzyszącego wszystkim stresu taniec ten wypadł doskonale. Zatańczyły 32 pary.

Po polonezie nastąpił czas na pamiątkowe zdjęcia, a następnie na poczęstunek, na który, poza tortem, pizzą, składały się także domowej roboty ciasta i inne przekąski. Wreszcie nadszedł czas na najważniejszy element balu – tańce oraz dobrą zabawę. Wszyscy wspaniale się bawili przy muzyce, którą zapewnił DJ. Bal Gimnazjalny był czasem dobrej zabawy i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 Trzecioklasiści z Gimnazjum nr 114 tradycyjnym balem rozpoczęli pożegnanie ze szkołą, w której murach spędzili ostatnie 3 lata.


11.06.2018

Zwroty dotyczące podręczników

Art. 22ak ust. 2 i 3 pkt 1 ustawy o systemie oświaty stanowi iż szczegółowe warunki korzystania przez uczniów z podręczników lub materiałów edukacyjnych określa dyrektor szkoły, uwzględniając konieczność zapewnienia co najmniej trzyletniego okresu używania tych podręczników lub materiałów. W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego szkoła podstawowa i gimnazjum może żądać od rodziców ucznia zwrotu kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego.

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że wszystkie zwroty dotyczące podręczników - zagubionych, wpłacane były na konto dochodów szkoły. Numer właściwego rachunku, na który powinna zostać dokonana wpłata to:

City Bank Handlowy SA w Warszawie
89 1030 1508 0000 0005 5110 6004
Dopisek: imię i nazwisko dziecka / szkoła / podręcznik do ....

>>> Ceny podręczników


6.06.2018

FILMOWY przeWODNIK - konkurs filmowy

 

Szczegóły wkrótce


4-8.06.2018

 

Suwalszczyzna i Wilno zdobyte …

„Zamaszystą rękę miał rzeźbiarz,

któremu ziemię suwalską przyszło modelować.

Był nim lądolód z gór skandynawskich (…)”

Antoni Patla

W dniach 4-8 czerwca 2018r. uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce – „Suwalszczyzna-Wilno”.

Wyruszyliśmy 4 czerwca o godzinie 7.00. Po drodze do Suwałk zwiedzaliśmy ciekawe miejsca. Pierwszym z nich był Tykocin, miasto, gdzie w dawnych czasach przebywali wielokrotnie królowie oraz książęta polscy. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy miasteczko, synagogę, Muzeum Narwi. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawej historii nie tylko miasta ale również Polski. Drugi przystanek to Góra Strękowa oraz Wizna. Góra Strękowa to miejsce, gdzie w 1939r. 720 żołnierzy wchodzących w skład SGO Narew powstrzymywało przez 3 dni siły niemieckich wojsk pancernych. W schronie na wzgórzu 126, który m.in. odwiedziliśmy, poległ kapitan Władysław Raginis. Na koniec przejechaliśmy Carską Drogą, zwaną również Carskim Traktem. Podczas tej przejażdżki poznaliśmy historię jej powstania oraz mieliśmy okazję podziwiać malownicze widoki Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Wtorek to typowo sportowy dzień. Rozpoczęliśmy niewinnie śniadaniem, po to, by następnie wyruszyć do Starego Folwarku nad jeziorem Wigry, skąd rozpoczęliśmy 6-ściogodzinny, morderczy i wyczerpujący spływ Czarną Hańczą. Było ciężko, ale było warto wyruszyć w tę podróż.

W środę 6 czerwca wczesnym rankiem ruszyliśmy w stronę granicy polsko-litewskiej. Pierwszym przystankiem po stronie litewskiej było Wilno, a konkretnie barokowy kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, który zapierał dech w piersiach. Cudownie wyrzeźbione sklepienie kościoła, kryształowy żyrandol w kształcie żaglowca, to na długo utkwił nam w pamięci. Kolejny punkt naszego zwiedzania to zabytkowy, katolicki cmentarz na Rossie z przepięknymi pomnikami, który wyglądał jak park.

Będąc w Wilnie nie można było nie odwiedzić Ostrej Bramy i pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Tam też byliśmy i my.

Starówka Wilna określana jest mianem małego Rzymu, tylko że położona nad rzeką Wilejką. Miasto ma swój klimat i swój urok. Wszystkim nam się bardzo podobało. Chętnie zostalibyśmy dłużej, bo byłoby jeszcze co zwiedzać.

W drodze powrotnej, z okien autokaru (ponieważ gonił nas czas) zwiedziliśmy Troki. Zamek na wyspie położonej na jeziorze Galwe – robił wrażenie. Miasto Troki ma tradycje związane z narodem Karaimów. Charakterystyczne budowle drewnianych domów przedstawiały historię tej kultury.

Oj ciężko, ciężko było nam w czwartek. To kolejny pełen sportowych wrażeń dzień, czyli spacer po Suwalskim Parku Krajobrazowym. Rozpoczęliśmy od Głazowiska Bachanowo nad Czarną Hańczą, gdzie podziwialiśmy przytransportowane przez lodowiec ze Skandynawii głazy narzutowe. Następnie udaliśmy się do Siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego znajdującej się w Malesowiźnie–Turtulu, skąd wyruszyliśmy na sześciogodzinny spacer. Na początku podziwialiśmy super widoki w dolinie Czarnej Hańczy. Potem na dużych otwartych przestrzeniach podziwialiśmy doskonale odsłaniają niezwykle bogatą rzeźbę terenu. Nasz "spacer" zakończył się na szutrowej drodze do Udziejek, gdzie "polegliśmy". Stamtąd udaliśmy się (autokarem) na punkt widokowy „U Pana Tadeusza”. Roztacza się z niego przepiękny widok na jeziora kleszczowieckie: Purwin, Kojle i Perty otoczone wzgórzami porośniętymi lasem. W tle widać najwyższe wzniesienie Suwalszczyzny - Górę Cisową. Nazwa punktu widokowego wzięła się stąd, że widoczny z tego miejsca krajobraz został wykorzystany m.in. w filmie "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy. W drodze powrotnej mieliśmy okazję sprawdzić swoją kondycję wspinając się na „Suwalską Fudżijamę” czyli Górę Cisową o wysokości 256m n.p.m. Uważana jest ona za symbol Suwalszczyzny i stanowi jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Całe szczęście 1/3 naszej grupy była dzielna i zdobyła szczyt, a reszta czekała dzielnie u jej stóp. Pomimo odczuwanego zmęczenia, na zakończenie dnia, uczestnicy wycieczki znaleźli siły, aby pobawić się na wspólnej dyskotece.

Piątek to dzień powrotu do Warszawy. Po drodze mieliśmy jeszcze dwa przystanki na zwiedzanie. Pierwszy to Kruszyniany, a tam zwiedzanie meczetu i mizaru z Tatarem. Drugi przystanek to Sejny. Pomimo wyczerpania i zmęczenia daliśmy radę.

Wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.


3.06.2018

 

Planowane zakończenie roku szkolnego 2017/2018

21 czerwca 2018r. klasy trzecie oddziałów gimnazjalnych

22 czerwca 2018 r.

godz. 8.00 klasy 4-6

godz. 9.30 klasy 1-3

godz. 11.00 klasy 7 i klasy drugie oddziały gimnazjalne

30.05.2018

„Laser to nie zabawka”

W ostatnia środę maja gościliśmy w szkole Wiceprezesa ds. Standardów Lotniczych Pana Michała Witkowskiego i Panią Agnieszkę Babiak przedstawicieli Urzędu Lotnictwa Cywilnego, którzy zapoznali uczniów z dwoma z czterech czynników ryzyka we współczesnym ruchu lotniczym. Te zagrożenia to laser i drony.

Od kilku lat Urząd Lotnictwa Cywilnego obserwuje niepokojący trend polegający na kierowaniu wiązki lasera w kierunku startujących i lądujących samolotów.

W 2017 roku w Polsce zgłoszono 136 incydentów kierowania lasera w stronę samolotu, w tym aż 111 dotyczyło samolotów pasażerskich. To około 30 proc. więcej niż w 2016 roku.

Pilot podczas podchodzenia do lądowania i startu wykonuje szereg czynności, które wymagają skupienia, dlatego dekoncentracja w tym momencie może stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu, a w konsekwencji życia i zdrowia załogi oraz pasażerów na pokładzie samolotu.

Uczniowie zapoznani zostali nie tylko z zagrożeniami i konsekwencjami niewłaściwego używania lasera czy dronów, poznali także zasady bezpiecznego używania tych popularnych gadżetów.

Lekcja była ważna dla naszych uczniów ponieważ nasza szkoła znajduje się w pobliżu bardzo szczególnego miejsca - największego lotniska w Polsce. Ma to swoje wady i zalety. Zobowiązuje naszą młodzież i dzieci do większej znajomości prawa związanego z przebywaniem w tym miejscu i odpowiedzialności za swoje zabawy oraz zachowanie.


29.05.2018

Wyniki konkursów


24.05.2018

MUZEALNI DETEKTYWI Z SIÓDMEJ KLASY

W czwartek (24 maja) klasy 7a i 7b wybrały się do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Siódmoklasiści zabawili się w muzealnych detektywów. Podczas 3-godzinnych warsztatów uczniowie musieli rozwiązać wylosowaną zagadkę i zdobyć jak najwięcej informacji z życia autora Pana Tadeusza. Na koniec młodzi detektywi zaprezentowali pozyskane wiadomości, dowody i poszlaki o wieszczu narodowym. Drużyny bardzo sumiennie podeszły do zadania. Okazało się, że wszystkim udało się rozwiązać zagadki, a niektórzy uczniowie zaskoczyli wychowawców dużym talentem i swobodą wystąpień publicznych. 
Po wytężonej pracy umysłowej i poczuciu dobrze wykonanego zadania wszystkim należała się nagroda. Udaliśmy się na lody na Rynku Starego Miasta.


21.05.2018

Festiwal Gier i Komiksów Historycznych - Przystanek Historia


16.05.2018

„Skrzydlata Malownicza”

16 maja 2018r. w ramach obchodów święta szkoły odbył się piknik „Skrzydlata Malownicza”. Hasłem przewodniczym w tym roku byli CICHOCIEMNI, a co za tym idzie, skoczkowie spadochronowi. W czasie prezentacji przygotowanych przez naszych wychowanków, uczniowie poznali historię i zasługi cichociemnych. Zaproszony przez nas Pan Robert Gretzyngier z Fundacji Historycznej Wojska Polskiego opowiedział  m.in. o lotnictwie polskim na zachodzie w czasie II wojny światowej, w tym również o akcjach cichociemnych. Uczniowie klas 4-7 i gimnazjum uczestniczyli w grze „Cichociemni”. Były to rekonstrukcje różnych zrzutów przeprowadzonych przez spadochroniarzy AK oraz akcji „MOST”.

Pan Tomasz Stasiulewicz wraz z grupą naszych uczniów przygotował pokaz lotów szybowcami F1N, dronami i modelami helikoptera oraz samolotu. Na koniec uczniowie zaprezentowali lot papierowego balonu wypełnionego ciepłym powietrzem.

Specjalnymi gośćmi na pikniku byli przedstawiciele Związku Polskich Spadochroniarzy oraz spadochroniarzy WAT i SSAW. Przybliżyli oni uczniom jak wyglądały skoki spadochronowe kiedyś i jak wyglądają dziś oraz jakie kursy trzeba ukończyć, aby zostać spadochroniarzem. Uczniowie mieli również okazję ubrać sprzęt spadochroniarski, zobaczyć z bliska czasze spadochronów i uprząż spadochronową. Opowiedzieli również o cichociemnych. Swój program uatrakcyjnili pokazem „sztucznych chmur” wytworzonych z suchego lodu.

Nad całością czuwał przyjaciel szkoły - Pan Andrzej Rudiuk z Ligi Przyjaciół Polskiego Lotnictwa.

Piknik „Skrzydlata Malownicza” był również podsumowaniem  3 letniego pobytu uczniów kl. 3c w klasie z innowacją lotniczą, którą zamierzamy kontynuować w kolejnych latach.


11.05.2018

Wizyta w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym

11 maja uczniowie klasy 3c oraz 2c odwiedzili Lotnicze Pogotowie Ratunkowe mieszczące się na terenie lotniska Bemowa-Babice. Podczas wycieczki uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy medyczni lub piloci, siedząc za sterami lub na miejscu ratowników, zasłużonego, emerytowanego już helikoptera medycznego. Uczniowie odwiedzili także dyspozytornię i dyżurkę, gdzie mogli podglądać pracę osób zajmujących się na co dzień ratowaniem życia. Ponadto uczniowie obejrzeli mapy, na których oznacza się poszczególne loty oraz wysłuchali prelekcji o pracy ratowników i dystrybutorów lotu. Poznali podstawowe wyposażenie helikoptera medycznego. Dowiedzieli się, że Zespół Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS – od ang. Helicopter Emergency Medical Service) to pilot, ratownik medyczny/pielęgniarka i lekarz. Największe wrażenie zrobiła na uczniach wiadomość, że śmigłowiec do podejmowania akcji ratowniczych ma na start tylko 3 minuty. Mieli również okazję zobaczyć wylot śmigłowca na akcję ratowniczą. Po zakątkach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego uczniów oprowadzała wykwalifikowana pielęgniarka, na co dzień latająca pożytecznym helikopterem.

Była to udana wycieczka, uczniowie byli pod wrażeniem miejsca jak i zawodów, jakie poznali bliżej. Kto wie, może wśród nich jest przyszły pilot, lekarz lub ratownik medyczny ?!


9-11.05.2018

WYCIECZKA NA MAZURY 

W dniach 9-11 maja klasy 7a i 7b wybrały się na trzydniową wycieczkę na Mazury. Przystanią okazała się mała miejscowość Piękna Góra znajdująca się 3 km od Giżycka. Rozległe przestrzenie, urokliwa plaża nad jeziorem, lasy, czyste powietrze i przepiękne krajobrazy - to wszystko tworzyło niepowtarzalną atmosferę tego miejsca i pozwalało na pełne rozkoszowanie się urokami Mazur.
Na wycieczkę wyruszyliśmy pod hasłem Mazury aktywnie, co oznaczało, że wyjątkowo intensywnie wykorzystamy te chwile. I tak też było. Większość czasu spędziliśmy w ośrodku Gwarek na zajęciach sportowo-integracyjnych. Zaopiekowali się nami instruktorzy, którzy robili wszystko, aby zajęcia miały ciekawą, a także zabawną formę. Mieliśmy okazję brać udział w takich zajęciach jak: szkoła komandosów, team building czy survival - szkoła przetrwania. Zadania wymagały pracy zespołowej. Okazało się, że uczniowie świetnie potrafią ze sobą współpracować i wspierać siebie nawzajem.  Nie brakowało też twórczych zajęć. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować i stworzyć t-shirt swoich marzeń. Okazali się niezwykle pomysłowi i kreatywni, a niewykluczone, że któryś z projektów za kilka lat może być wart miliony.  Żadna wycieczka nie miałaby sensu, gdyby nie było w niej elementów zwiedzania, tym bardziej, że Mazury kryją w sobie wiele piękna. Udaliśmy się do Gierłoży, aby zwiedzić Wilczy Szaniec - kwaterę główną Adolfa Hitlera w czasie II wojny światowej. Nie da się ukryć, że do dziś czuć w tym miejscu klimat tamtych lat. Najwięcej emocji zbudziła jednak Twierdza Boyen, w której zaplanowaliśmy grę nocną.  Zmierzch, latające nietoperze, odgłosy syren - to wszystko spowodowało, że u niektórych pojawił się dreszczyk emocji. 
Po trzech, intensywnych dniach, zmęczeni, ale z pełnym bagażem wspomnień, udaliśmy się w drogę powrotną do Warszawy.


10.05.2018

Powstanie w getcie warszawskim

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od dawna. Zależało nam, aby nasi uczniowie i nasze uczennice w pełni świadomie wzięli w nim udział. Chcieliśmy, aby w ich pamięci zostało coś znacznie ważniejszego niż tylko żółty znaczek. Pisząc to wszystko mamy oczywiście na myśli 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Już na początku marca przystąpiliśmy do akcji Żonkile, organizowanej po raz szósty przez muzeum POLIN.  Otworzyliśmy szkolną manufakturę - blisko trzy tygodnie wszystkie klasy gimnazjum oraz starsze klasy 4-7 SP wycinały i składały wg wzoru żonkile, symbol szacunku i pamięci o powstaniu. Kolejnym naszym działaniem, było wybranie się z przedstawicielami wszystkich klas starszych, na spotkanie z p. Łucją Jurczak - Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata. W ten sposób mieliśmy okazję obcować ze świadkiem historii. Poznać przekaz, który nie jest dla nas powszechny i jednoznaczny. Spotkać jedną z osób, która ratowała życie innego człowieka, ryzykując własne. Uczestnicząca w tym spotkaniu młodzież, chętnie zadawała pani Łucji pytania, dopytywała, głośno rozważała. W tym czasie odbyła się też wizyta klas siódmych - na których barkach od początku spoczywała organizacja całego przedsięwzięcia - na lekcji historii poświęconej życiu codziennemu w getcie warszawskim w Centrum Edukacyjnym IPN.

19 kwietnia zbudowaliśmy symboliczny mur. Złożyły się na niego bolesne cegiełki, z zapisanymi informacjami o ogromie tragedii, jaka miała miejsce w getcie warszawskim, a także konkretnych ludziach, których droga najczęściej kończyła się na Umschlagplatz lub w Treblince. Każda z klas szkoły podstawowej (4-7) przygotowała prezentacje, jednej konkretnej osoby, ważnej dla wspólnoty żydowskiej tamtego okresu: Janusza Korczaka, Marka Edelmana, Władysława Szpilmana czy Mordechaja Anielewicza. Kilkoro wybranych osób, którzy wpisali się w naszą historię, i powinniśmy o nich pamiętać.  

Tego dnia nie było w szkole osoby, która nie miałaby przypiętego żółtego żonkila. Ale nie tylko w szkole, ponieważ uczniowie klas siódmych, świadomi już wagi wydarzenia w którym uczestniczą, wyszli przed szkołę. W jej okolicy przypinali żonkile napotkanym ludziom. Spotykali się z sympatią, uśmiechem, życzliwością, czasem z niechęcią i ignorancją. Mieli okazję wejść w rolę osób tłumaczących, wyjaśniających, przypominających. Nie ma wątpliwości, że spisali się pięknie i godnie upamiętnili pamięć tych, o których często nikt już nie pamięta. Żeby powtórzyć za Markiem Edelmanem, ostatnim dowódcą ŻOB: "Przecież nie piszemy historii. Piszemy o pamiętaniu."

Elżbieta Rzepecka, Damian Marciniak, Anna Król


02.05.2018

Konkurs KWAS


24.04.2018

Wyjazd do Dęblina

Dnia 24 kwietnia uczniowie klas lotniczych wraz z przyjaciółmi uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Muzeum jest wyrazem hołdu dla środowisk lotniczych i żołnierzy sił powietrznych. Znajduje się ono w bezpośrednim sąsiedztwie dęblińskiej „Szkoły Orląt” i 4 Skrzydła Lotnictwa Szkoleniowego. Pobyt rozpoczął się zwiedzaniem Muzeum Sił Powietrznych oraz ciekawą lekcją historii lotnictwa polskiego podczas II wojny światowej.

Ekspozycja jest niezwykle bogata: samoloty i śmigłowce, sprzęt techniczny, rakietowy i radiolokacyjny. W pawilonie wystawienniczym uczniowie zobaczyli m.in. odznaki lotnicze, zdjęcia z różnych okresów rozwoju sił powietrznych, mundury, dokumenty, a także odnalezione po latach szczątki samolotów.

Następnie przyszedł czas na zwiedzanie obiektów Garnizonu Dęblin. Wśród wielu atrakcji znalazł się symulator Śnieżnik czy symulator lotów.

Wycieczka się udała, uczniowie dużo zapamiętali z informacji przekazywanych przez fantastycznego przewodnika, a przy okazji dobrze bawili się w swoim towarzystwie.


20.04.2018

ZWIEDZANIE SEJMU RP

W dniu 20 kwietnia klasy 7a i 7b wybrały się do Sejmu RP. Dla większości była to pierwsza wizyta w miejscu, gdzie politycy pracują na co dzień i tworzą nowe prawo. W czasie wycieczki przewodnik oprowadził grupę po sejmowych korytarzach. Mogliśmy tam zobaczyć dwie pamiątkowe tablice. Główną atrakcją zwiedzania była wizyta w głównej sali posiedzeń Sejmu RP, która większości wydała się mniejsza niż na ekranie telewizora. Całe zwiedzanie trwało niecałe 30 minut. W tym czasie nie udało się nam spotkać na sejmowych korytarzach żadnego posła i senatora. Jednak i tak dla większości młodzieży najwięcej emocji budziło przejście przez bramki bezpieczeństwa. Chyba jeszcze nie wszyscy dorośli do bycia politykami. Może to i dobrze...


18-19.04.2018

Egzamin, egzamin i ...po

W dniach 18-20 kwietnia 2018r uczniowie naszej szkoły (dokładnie uczniowie klas trzecich gimnazjum) pisali egzamin gimnazjalny. Tegoroczny egzamin był przedostatnim, jaki przewiduje polski system edukacji. Od rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 na mocy nowych przepisów rozpoczęło się wygaszanie gimnazjów. We wrześniu nie powstały już pierwsze klasy w szkołach tego typu.

W pierwszym dniu o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin z części humanistycznej (wos i historia) i trwał 60 min. O godz. 10.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego. W czwartek o godz. 9.00 uczniowie pisali egzamin z części przyrodniczej (fizyka, chemia, biologia i geografia), a od 10.00 do 12.30 rozwiązywali zadania z matematyki. Ostatniego dnia, w piątek 20 kwietnia, uczniowie pisali egzamin z wybranego języka obcego. Większość uczniów wybrała język angielski, a nieliczni język niemiecki. Po egzaminach uczniowie wychodzili mniej lub bardziej zadowoleni. Niestety na wyniki będą musieli poczekać, a te dopiero 15 czerwca. Trzecioklasistom pozostało więc powalczyć o oceny końcowe i wybrać wymarzoną szkołę ponadgimnazjalną.

Życzymy wysokich wyników i trafnych wyborów.


Wielkanoc 2018

Życzenia Wielkanocne

Niech czas wielkanocny będzie czasem wyjątkowym,
pełnym miłości, ciepła i  wzajemnej życzliwości.

Dyrektor Szkoły Joanna Heropolitańska – Janik
oraz grono pedagogiczne i pracownicy 


17,19.03.2018

Egzamin gimnazjalny 2017/2018


16.03.2018

Lato w Mieście 2018 – Dzielnica Włochy

Informacja wakacyjnych placówkach edukacyjnych


11.03.2018

ZAPROSZENIE DLA RODZIN DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

Informacja o projekcie


11.03.2018

PATRZMY DZIECKU W OCZY 

Ważny artykuł przygotowany przez p. Monikę Woźniak - pielęgniarkę szkolną


28.02.2018

Co dalej gimnazjalisto? Wizyta na targach edukacyjnych „Perspektywy 2018” w PKiN.
Co roku uczniowie klas trzecich planują swą dalszą edukację. W związku z tym stają przed dylematem dotyczącym szkoły ponadgimnazjalnej.
Aby ułatwić sobie ten ważny wybór nasi gimnazjaliści, w piątek 23 lutego, wraz ze swoimi wychowawcami udali się na Targi Edukacyjne. Mogli tam uzyskać informacje na temat już wybranej szkoły lub posłuchać, co mają do zaoferowania inni. Ponieważ trudno było od razu podjąć decyzję, trzecioklasiści pozbierali ulotki rozdawane na szkolnych stoiskach, by po powrocie do domu wraz z rodzicami wybrać najlepszą ofertę. Mam nadzieję, że im się to udało:) 
Od tego wyboru bowiem zależeć będzie ich przyszłość.


7.02.2018


2.01.2018

MAM TALENT dla WOŚP

Jak co roku gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem wystartowaliśmy dwa dni wcześniej. Już 12.01.2018 w budynku gimnazjum  SP nr 87 zagraliśmy głośno i wyraziście dla WOŚP.
Po raz drugi uczniowie klas gimnazjalnych, Natalia Popławska i Paweł Sobień zorganizowali Szkolny Mam Talent. W jego ramach każdy mógł zaprezentować swoje zdolności. Na scenie wystąpili piosenkarze/ki, karateka, pianiści, tancerki. Występy wszystkich wzbudzały ogromny entuzjazm uczniów/uczennic, rodziców oraz grona pedagogicznego. Profesjonalne jury spośród 25 występów wybrało trzy najlepsze, ich wykonawcy zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami. Integralną częścią imprezy był kiermasz ciast i loteria fantowa, na której każdy los wygrywał. Wszystkie zebrane tego dnia pieniądze trafiły bezpośrednio do puszek WOŚP -u. 
Ogromne podziękowania dla Pani Beaty Jóźwik za piękne ciasteczka, dla Krzyśka Buty i Kacpra Zabłudowskiego oraz ich rodziców za pyszne ciasta, dla Cukierni Ratyński i Piekarni Grzybki. 

2.01.2018

Jak kolędowaliśmy Małemu...

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia  w szkole przy ulicy Malowniczej nauczyciele i uczniowie rozpoczęli wspólne kolędowanie.  W piątek 22 grudnia zaczęliśmy punktualnie o 9.00. Każda klasa wybierała balonik, w którym ukryta była karteczka z tytułem kolędy. Na ekranie pojawiały się słowa,  słychać było muzyczny podkład, a wybrana klasa śpiewała. Kolędowanie przerywały wiersze związane tematycznie z Bożym Narodzeniem, które przed całą szkołą prezentowali uczniowie klas siódmych. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczestników piosenki „Zima, zima, zima...”. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor wszyscy udali się do klas na wspólne świąteczne biesiadowanie.


2.01.2018

W poszukiwaniu Świętego Mikołaja…

W tym roku szkolnym część uczniów naszej szkoły postanowiła sprawdzić, czy Św. Mikołaj naprawdę istnieje. W tym celu wspólnie z nauczycielami część klas wybrała się do kina na Mikołajkowy seans filmowy. Zanim jednak obejrzeliśmy „Listy do M 3”, udało się nam spotkać Mikołaja, od którego każdy otrzymał słodki upominek. Namówiliśmy też Mikołaja na pamiątkowe zdjęcia. To była niezapomniana wyprawa.


2.01.2018

ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

W czwartek 30 listopada Samorząd Uczniowski tradycyjnie zorganizował w naszej szkole dyskotekę andrzejkową, podczas której wszyscy uczniowie mogli poznać swoją przyszłość. W rolę wróżek wcielili się uczniowie klasy II B gimnazjum.  Chętni sprawdzali imię swojego przyszłego męża, rozszyfrowywali mowę kwiatów i kolorów, a zjadając  ciasteczko, zastanawiali się, co oznaczają ukryte przy nim słowa. Po skończonych wróżbach rozpoczęła się dyskoteka, którą poprowadzili absolwent naszej szkoły - Kuba i uczeń klasy III – Michał. W trakcie dyskoteki małe co nieco serwowały uczennice naszej szkoły – Oliwia i Ada.


2.01.2018

Przed egzaminem…

W listopadzie trzecioklasiści spróbowali swoich sił podczas próbnych egzaminów gimnazjalnych. Odbyły się one w dniach 22-24 listopada. Gimnazjaliści zasiedli w szkolnych ławkach i przez 3 dni sprawdzali swoją wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych i języka obcego. Dla wszystkich była to mała wprawka przed właściwymi egzaminami, które zaplanowane są na kwiecień 2018 r.


16.12.2017

Lekcja archiwalna

Dnia 07.12.2017r uczniowie klasy 7b odwiedzili gościnne mury Archiwum Państwowego w Warszawie. W niezwykłą podróż w lata I wojny światowej zabrała nas dr Violetta Urbaniak. Uczniowie mieli niespotykaną okazję spojrzeć na okres wojny z perspektywy zwykłego mieszkańca stolicy; poznać problemy, z którymi borykali się warszawiacy. Dzięki ciekawym źródłom archiwalnym, a także pasjonującej opowieści Pani Urbaniak, uczniowie mogli poczuć klimat lat 1914-1918. W dalszej części spotkania młodzież obejrzała zdjęcia starej Warszawy, porównując je z obecnym wyglądem miasta. Prawdziwą wisienką na torcie była prezentacja dokumentu, na którym widniał podpis króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Tego dnia młodzież odwiedziła także miejsce pamięci - Pomnik Lotnika.


16.12.2017

Wolontariat

W piątek, 1 grudnia, nasza szkolna grupa wolontariatu była na warsztatach "Desighn thinking - promujemy wolontariat w szkole" zorganizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na warsztatach mieli okazję zdobyć mnóstwo nowych wiadomości, pojawiło się dużo pozytywnej energii i dobrej zabawy. Cel, który osiągnęli to lepsze poznanie siebie i integracja. W dodatku kreatywność i pomysłowość zaowocowała pięknymi plakatami, mostami i planami na przyszłość. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, o czym możecie przekonać się oglądając galerię zdjęć.


5.12.2017

Konkurs koMIKS POETYczny

Konkurs "koMIKS POETYczny" - prosta sprawa, czytelne zasady, przejrzyste intencje. Malujesz - rysujesz - kolorujesz (albo i nie;)). W chmurkach coś dopisujesz. Słowo jako obraz, czyli wszystko w Waszej wyobraźni. Konkurs trwa do 6.01.2018 r. Regulamin konkursu i wybrane utwory można znaleźć w pliku załączonym bądź w bibliotekach obu szkół. Życzymy fantastycznej zabawy!

Regulamin konkursu

Utwory


4.12.2017

Dzień Praw Dziecka

20 listopada klasy siódme i oddziały gimnazjalne przez cały dzień aktywnie poznawały-przypominały-utrwalały sobie wiedzę na temat swoich praw i obowiązków. Pretekstem do tego był oczywiście ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Od pierwszego do ostatniego dzwonka na terenie szkoły stale coś się działo. Każdy miał szansę znaleźć jakiś przekaz najbardziej odpowiedni dla siebie. Został więc wyświetlony #Reportaż "Konwencja" przygotowany przez uczniów klasy 2B (Ada Arciszewska, Oliwia Kalwińska, Mikołaj Pikuliński). Puszczona została #Preambuła Konwencji Praw DzieckaWykonano wyraziste i przemyślane #Plakaty z hasłami odnoszącymi się do praw dziecka, które można oglądać w holu szkoły. I co najważniejsze, tego dnia, za zgodą pani dyrektor, nie odbywały się sprawdziany, kartkówki oraz nie zadawano prac domowych. Podsumowując, wydaje się że najważniejsze wnioski wyciągnięte z tej jednodniowej akcji brzmią: otwartość, zrozumienie i współpraca. A o prawach dziecka należy pamiętać codziennie, bo obowiązują one przez cały rok.


3.12.2017

Potwory i upiory na Starówce, a potem…

W niezwykłą edukacyjną podróż wybrali się w listopadzie uczniowie klasy 7 a. We wtorek, 21 listopada, kilkanaście minut po godzinie 8.00 wyruszyli na spotkanie z potworami i upiorami Warszawy. Po drodze nie zabrakło pamiątkowych zdjęć przy świątecznych dekoracjach Warszawy. Potem przemierzaliśmy uliczki Starego Miasta w poszukiwaniu miejsc związanych z legendarnym Bazyliszkiem czy warszawską syrenką. Druga część wycieczki upłynęła siódmoklasistom na podziwianiu dzieł polskiego malarstwa z XIX wieku. Odwiedziliśmy bowiem Muzeum Narodowe, w którym podziwialiśmy  wyjątkowe dzieła J. Mehoffera, J. Chełmońskiego czy J. Matejki. Wycieczka okazała się niezwykle udana.


3.12.2017

Wielkie świętowanie…

W tym roku szkolnym obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały wyjątkowy przebieg. 10 listopada w szkole został zorganizowany apel okolicznościowy, podczas którego młodzież recytowała wiersze polskich poetów związane z wydarzeniami z 1918 r. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie przyrzeczenia przez uczniów klasy 7 a, którzy w ten sposób zostali oficjalnie powitani w gronie klas realizujących innowację lotniczą.


22.11.2017

Native Speakers

W naszej szkole język angielski szlifujemy w bezpośredniej relacji z Amerykanami. Tym razem poznając ich samych, i kulturę tego wielkiego kraju. Spotkanie zorganizował nauczyciel j. angielskiego p. Adam Zyskowski. Dziękujemy:)

The meeting was on 9th November and the topic was United States of America. I think everyone was excited about the meeting with Americans. When it ended, in fact everyone liked that. They told us about traditions, culture, food and holidays in U.S. There was a topic about American artists, too. That was a very interesting experience. /Agnieszka Gryko 2B/

Firstly, we have spoken about America and Americans. After that, we have spoken about music and musicians in U.S. We were guessing then, I remember that there was Kanye West. After that we have spoken about history of America. Then we talked about food. In the end, we talked about Easter. We said goodbye to each other and took a picture together. It was a nice meeting./Mikołaj Pikuliński 2B/


13.11.2017

Edukacja o budżecie partycypacyjnym

W naszej szkole odbywają się zajęcia w ramach projektu „Edukacja o budżecie partycypacyjnym w szkołach” realizowanego przez Fundację Pole Dialogu, Urząd Dzielnicy Warszawa Targówek m.st. Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Warszawa Włochy m.st. Warszawa (partnerzy projektu). Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa. Działaniami projektowymi zostaną objęci uczniowie klas siódmych SP i drugich gimnazjum.

Informacja o projekcie


13.11.2017

Świętujemy urodziny Marii Skłodowskiej – Curie

W rocznicę urodzin słynnej Noblistki wszystkie klasy pod opieką wychowawców i nauczycieli udały się na wycieczkę śladami sławnej Noblistki. NA trasie naszej wędrówki zalazł się miedzy innymi rodzinny dom Marii, kościół, w którym była ochrzczona czy Uniwersytet Warszawski, gdzie spotkał się z władzami Senatu.

Wszyscy na koniec zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku lub muzeum Marii Skłodowskiej – Curie.


5.11.2017

120 URODZINY MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W NASZEJ SZKOLE

Jest konkurs! Do wygrania 6 z chemii i Perełka. Wystarczy być uczniem bądź uczennicą naszej szkoły (kl. 7 i Gim) i stworzyć: RADosny, porażający, twórczy, oryginalny MEM przedstawiający Marię Skłodowską-Curie. Szanowna Pani obchodziłaby 7 listopada 120 urodziny. Stworzone przez Was memy mają być takimi małymi prezentami dla niej:). Szczegóły na stronie wydarzenia na FB Biblio Teki


5.11.2017

ZAWODY LOTNICZE W SP87

W sobotę 28 października odbyły się II Towarzyskie Zawody Szybowców Halowych Dla Warszawy i Powiatów Ościennych o Puchar Prezesa LPPL oraz VII Zawody Małych Śmigłowców Sterowanych o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy. Były to kolejne już zawody lotnicze w naszej szkole. W konkurencjach "małych śmigłowców" zadaniem zawodników było w jak najkrótszym czasie przemieścić się z odpowiednich punktów po prostej, po trójkącie i po kwadracie oraz zawisnąć nad wyznaczonym polem przez wymagany w konkurencjach czas. Dopiero podczas zawodów kibice (szczególnie fani dronów), mogli zobaczyć, że to nie jest taka łatwa sprawa. Natomiast, w zawodach szybowców halowych F1N zwyciężył zawodnik, którego szybowiec najdłużej utrzymywał się w powietrzu.

Zawody Małych Śmigłowców Sterowanych 3 kanałowe wygrał Piotr Stasiulewicz (7a), drugie miejsce zajął Wojciech Stasiulewicz (4c), trzecie Piotr Baskiewicz. 
W kategorii Śmigłowców 4 kanalowych wygrał Piotr Stasiulewicz (7a), drugie miejsce zajął Wojciech Stasiulewicz (4c), trzecie Kacper Kamieniecki.
Zawody szybowcowe do lat 10 :
1- Antoni Nyk;
2- Wojciech Stasiulewicz (4c);
3- Aleksander Nyk.
Zawody szybowcowe do lat 16 :
1- Tomasz Budzik;
2- Martyna Jęczalik (7a);
3- Piotr Stasiulewicz (7a).
Zawody szybowcowe kategoria open:
1- Bartosz Nyk;
2- Marcin Kamieniecki;
3- Tomasz Stasiulewicz.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na następne zawody.

23.10.2017

PLANSZÓWKI NA NARODOWYM

Szkoła to nie tylko zajęcia lekcyjne od poniedziałku do piątku. To także ciekawe sposoby zdobywania wiedzy w weekendy. Udowodnili to nasi uczniowie, kiedy 21 października wybrali się na Stadion Narodowy na Festiwal Gier Planszowych. „Najlepsi z najlepszych” sprawdzili swoje umiejętności grając w kulinarną grę planszową, kalambury czy tykającą bombę. Wycieczka okazała się także atrakcyjna pod innym względem. Uczniowie z koła gier planszowych otrzymali darmowy zestaw gier do szkolnych rozgrywek, z których największą radość pani od jęz. polskiego sprawiła  gra planszowa „Mały Książę”.


23.10.2017

Byliśmy na Nocy Żywych Maszyn

13 października  uczniowie z klas, w których realizowana jest innowacja lotnicza uczestniczyli w 8. Nocy w Instytucie Lotnictwa. Na stoisku promującym naukę w naszej szkole uczniowie opowiadali o swoich doświadczeniach, malowali buzie najmłodszym gościom, robili dla nich samoloty z papieru i rozdawali popcorn. Oprócz tego grupami zwiedzali atrakcje Instytutu. Nie zabrakło też spotkań z absolwentami naszej szkoły. W przyszłym roku na pewno nie zabraknie nas na kolejnej nocy w Instytucie Lotnictwa.


22.10.2017 

AKTYWNY OBYWATEL 

20 października uczniowie klasy 2B uczestniczyli w warsztatach Aktywny obywatel zorganizowanych w Domu Spotkań z Historią. Zainspirowani filmem o filantropii, uczniowie definiowali kluczowe pojęcia i budowali tematyczny słownik: #aktywność, #obywatel, #zaangażowanie, #filantropia, #wolontariat, #samorząd, #wybory. W części warsztatowej wymyślali, opisywali i prezentowali koncepcje akcji społecznych rozwiązujących określone problemy charakteryzując m.in. cele, grupę docelową, podejmowane działania i instytucje wsparcia. Droga na zajęcia wiodła od Ronda de Gaulle’a, wzdłuż Nowego Światu, Smolnej i Krakowskiego Przedmieścia, przez pokryte jesiennymi liśćmi alejki parku przy rozśpiewanym Konserwatorium Muzycznym, kładkę nad Tamką obok Muzeum i Instytutu Chopina, Oboźną i dziedziniec główny Uniwersytetu Warszawskiego. Do wybranych miejsc powrócimy na lekcjach szkolnych i wycieczkach poświęconych konstruowaniu ścieżek edukacyjno-zawodowych, wiodących w wielu przypadkach przez warszawskie uczelnie.


18.10.2017 

RUGBY NA MALOWNICZEJ! 

Dnia 04.10. br. w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa drużyny rugby. W spotkaniu uczestniczyli: trener p. Krzysztof Folc, zawodnicy z drużyny kadetów i seniorów oraz uczniowie naszej szkoły. 
Po kilku minutowej części teoretycznej chłopcy rozpoczęli trening na hali, a było to podawanie piłki w trójkach, ćwiczenia obrony przed przeciwnikiem, czyli tzw. blaszka i wejście w kontakt z przeciwnikiem. Na samym końcu odbyła się gra w 10 podań, która polegała na dziesięciokrotnym podaniu piłki pomiędzy zawodnikami danej drużyny, tak aby przeciwnik jej nie zabrał (wygrała drużyna granatowych!). 
Myślę, że lekcja pokazowa spodobała się uczniom. Chętni chłopcy przyjechali na treningi drużyny rugbistów a w niedzielę zagrali swój pierwszy mecz w Lublinie przeciwko Budowlanym Lublin. 
Bardzo gorąco zachęcam do zgłaszania się chętnych uczniów z klas 2. i 3. gimnazjum na treningi, które odbywają na stadionie Legii i Skry. 
Szczegóły u p. Edyty Turowicz
Kamila Usiądek. 


 

29.09.2017 

OPOWIEŚCI LOTNICZE

W ostatni piątek września uczniowie realizujący innowację lotniczą z klas 7 a i 3 C mieli okazję obejrzeć wystawę „Marzenia o lataniu” w Domu Spotkań z Historią. Zwiedzanie wystawy wychowawczynie klasy połączyły z grą edukacyjną „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Drużyny składające się z uczniów z klas 3C i 7 A miały za zadanie rozszyfrować mapę, odwiedzić wybrane miejsca i wykonać przydzielone im zadania. Wycieczka okazałą się nie tylko atrakcyjna pod względem edukacyjnym ale także integracyjnym J. Zawiązały się już pierwsze przyjaźnie między uczniami klasy 3 C a siódmoklasistami. 


25.09.2017 

ŚLADAMI KRÓLA STASIA

W lekko chłodnawy wrześniowy poniedziałek klasa 7 a wybrała się na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Tam uczniowie wzięli udział w warsztatach „Cztery żywioły”, po których odbyła się  gra edukacyjna „Śladami Króla Stasia”. Podczas powrotu uczniowie odwiedzili też Miejsca Pamięci Narodowej w dzielnicy Włochy.

 

09.2017 

3 B ODWIEDZA WARSZAWSKIE MUZEA

W ramach akcji Muzealna EduAkcja Warszawy uczniowie klasy 3 B gimnazjum wraz z nauczycielką języka polskiego przez dwa dni odwiedzali wybrane muzea w Warszawie. Na trasie wędrówki znalazły się między innymi: Zamek Królewski, Muzeum Warszawy, Muzeum Narodowe czy galeria Zachęta. Dodatkowym punktem tej wyprawy było wykonanie zadań, które uczniowie rozwiązywali dzięki aplikacji pobranej w ramach realizowanej akcji. Dzięki sprzyjającej pogodzie oprócz wizyty w muzeach uczniowie dodatkowo wzięli udział w grze edukacyjnej „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.


24.09.2017

13 RODZINNY FESTYN INTEGRACYJNY I PIKNIK LOTNICZY…. TUŻ , TUŻ…

Będzie to czas dobrej zabawy i integracji całej społeczności szkolnej . Zapraszamy Rodziców do aktywnego udziału w tym wydarzeniu, do zgłaszania wychowawcom swoich pomysłów, do włączania się w inicjatywy już ogłoszone w klasach.

Liczymy na Waszą obecność! ZAPRASZAMY!

Strona FESTYNU


25.09.2017 

Sprzątamy Świat :)

W piątek, 15 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do wielkiej akcji sprzątania świata. Pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce wtórne” wszystkie klasy przez cały dzień sprzątały teren szkoły i okoliczne uliczki. Do worków trafiały butelki, papier i szkło. Akcja zakończyła się sukcesem. Do kontenerów trafiło kilkanaście worków śmieci, a szkoła i jej okolice stały się czyste. J


10.09.2017 aktualizacja 17.09.2017

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Już jutro (11.09) rozpoczynają się pierwsze zajęcia pozalekcyjne w budynku gimnazjum!

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem zajęć pozalekcyjnych.


10.09.2017 aktualizacja 12.09.2017 (nowy termin)

LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Z MISTRZEM RUGBY!!!

Dnia 4.10.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 87 o godzinie 08:30 odbędzie się LEKCJA POKAZOWA drużyny rugby Legii Warszawa dla chłopców z klas drugich i trzecich gimnazjum. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Folc (były trener kadry narodowej rugby 7, mistrz Europy dywizji 1A w rugby 7, mistrz Polski AZS AWF Warszawa 2007-2011, trener mistrzów Polski i reprezentantów Polski). 

PROSIMY WSZYSTKICH CHŁOPCÓW O ZABRANIE STROJU I OBUWIA SPORTOWEGO!

Serdecznie zapraszamy również uczniów gimnazjów wraz z wychowawcami z dzielnicy Włochy.

Szczegóły pod nr tel.: 606-114-022

Przeczytaj najważniejsze informacje o RUGBY!


07.09.2017

"POSIŁEK DLA UCZNIA"

W zakładce Pedagog znajduje się wniosek i regulamin udzielania stypendium


25.09.2017 

Zaczynamy nowy rok szkolny

4 września punktualnie o godzinie 9.00 swoje podwoje otworzyła nasza szkoła. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkich zgromadzonych na hali sportowej powitała pani dyrektor Joanna Heropolitańska-Janik. Wśród zaproszonych gości był przewodniczący Rady Dzielnicy Włochy pan Andrzej Krupiński, który również skierował kilka słów do uczniów, rodziców i nauczycieli. Po krótkiej części oficjalnej uczniowie z wychowawcami udali Siudo klas, by omówić organizację roku szkolnego.


01.09.2017

ZMIANA NAZWY SZKOŁY

1 września 2017 roku nasz szkoła zmieniła nazwę!

Aktualna nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"


18.08.2017, aktualizacja: 01.09.2017

ZEBRANIA Z RODZICAMI we WRZEŚNIU

  • środa 6 września 2017 r., godzina 17.00
  • środa 20 września 2017 r., godzina 17.00

18-29.08.2017

Uroczyste rozpoczęcie

Roku Szkolnego 2017/18 

  

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie

 4 września  2017 r. o godzinie 9.00

w zależności od pogody: boisko szkolne lub  hala sportowa w gimnazjum

 

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne

Rozpoczęciu roku szkolnego odbędzie się 4 września  2017 r. o godz. 9.00;
Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami do ok. godz. 12.00

31.07.2017, aktualizacja: 01.09.2017

>>>> Podręczniki dla klas 2 i 3 gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018

 

NASI PARTNERZY 

 Nasze certyfikaty

 

     

 

 

JAK DO NAS TRAFIĆ? 

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.